Pokud jsme se někdy byť jen trochu zajímali o profesionální tenis, víme, kolik míčků je každý rok spotřebováno. To samozřejmě vyvolává několik otázek: proč je spotřeba tak velká? A co se stane s těmi, které jsou vyřazené?

Abychom celý proces pochopili, je nutné si uvědomit, že podobně jako kterýkoliv jiný nástroj, i tenisový míček se při používání opotřebovává. A čím častěji jej používáme, tím je ono opotřebení rychlejší a větší.

Samozřejmě pouhým okem se nám může zdát, že se nijak nezměnil, avšak jakmile s ním začneme hrát, okamžitě poznáme ten rozdíl. Najednou létá úplně jinak než předtím, neodráží se tak dobře a je těžší jej přesně odpálit, což jsou všechno věci, které mohou hráče stát vítězství. A to je něco, co rozhodně nikdo nechce. Proto je potřeba jej vyměnit ještě dřív, než ztratí své vlastnosti, díky kterým je vhodný k profesionálnímu hraní.

hromada tenisových míčků

Zde je však potřeba poznamenat, že pokud si hrajeme jen doma pro radost, například s dětmi, pak se tímto nemusíme zaobírat. S velkou pravděpodobností není ani jeden z hráčů na takové úrovni, aby tento rozdíl dokázal pocítit, nehledě na fakt, že ani povrch „hřiště“ nebude zrovna ideální.

Je tedy pochopitelné, že je každým rokem vyřazena velká spousta míčků, které se již pro profesionální tenis nehodí. Otázkou je, co s nimi dál.

tenisový míček na kurtu

Bohužel, valná většina z nich končí v odpadu a následně na skládce či ve spalovně. A to je škoda, neboť ještě mohou přinést mnoho radosti. Naštěstí vzrůstající ekologické uvědomění nutí tenisové spolky hledat jiná řešení. A ta se naštěstí najdou.

Oblíbeným způsobem, jak se jich zbavit, je prodat je například jako hračky pro psy či k použití pro amatérský tenis, zmíněný výše. Tak udělají ještě mnoho radosti navzdory tomu, že se pro svůj primární účel již nehodí. Problém však zde je fakt, že nabídka značně převyšuje poptávku, a tak jich většina stále končí na smetišti. A to je velká škoda.

Categories: Zboží