Obstát v podnikání, vybojovat si svoje místo na slunci, udržet si ho, čelit konkurenci a umět si s ní poradit, to je neustálý a neutuchající boj a jen ti, kdo vydrží a nenechají se zlomit ani zviklat překážkami, které jim podnikání do cesty bezesporu přinese, stanou na pomyslném stupni vítězů.
Jak se říká „házet flintu do žita“ hned při prvním nezdaru je jednoduché, ono samo o sobě nic nejde, i když trocha toho štěstí a náhody je také důležitá.
Konkurence je ve všech oborech velká a tak je třeba si v této konkurenční válce umět poradit a hlavně, zachovat chladnou hlavu a zdravý selský rozum.
obrázek potřesení rukou
Nebuďte jen jedním v celé dlouhé řadě, vymaňte se z ní, vyčnívejte, prostě buďte jiní a hlavně nestagnujte. Neusněte na pomyslných vavřínech úspěchu, nic totiž netrvá věčně, ale buďte ve střehu a připraveni. Počítejte s tím, že ten druhý může kdykoliv přijít s novým, neotřelým nápadem. Někdy se právě to, co je jednoduché a nenákladné, může stát něčím, co prorazí a na co se zákazníci chytí. Jde hlavně o to si je udržet, ale nejen to, také jde o to, co to přinese do peněženky vám, protože se snažíte i kvůli tomu, abyste ze své práce měli zisk.
Sledujte konkurenci, jak si vede, jakou má klientelu, co má nového, v čem se zlepšila, v čem naopak zhoršila, jaké má ceny. Snažte se přizpůsobit přáním zákazníků, naslouchat jim, co by uvítali a co by jim vyhovovalo. Nic neberte jako konečnou verzi, jak se mění doba, mění se i nároky klientů a někdy stačí opravdu jen maličkost.
obrázek potřesení rukou
Přesvědčovací schopnosti jsou tím, co by měl každý podnikatel ovládat, umět na svoji stranu, nenásilně, přetáhnout klientelu konkurence, nabídnout něco víc, jinak. Buďte otevření všemu novému, nic nezavrhujte hned v prvopočátku, někdy trvá déle, než se lidé chytí.
Hlavně buďte sví a nesnažte se někoho napodobovat, jen tak dáte konkurenci na frak.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Categories: Podnikání