Zdravé koupání v bazénu je podmíněno dokonale čistou vodou. Pokud toho nedosáhnete, raději do bazénu vůbec nelezte. V současné době to jde poměrně jednoduše, a to pomocí speciálních přípravků, které jsou efektivní a zároveň i relativně levné. Obvykle bývají vyrobeny na bázi chlóru, ale standardně se používají i kyslíkové preparáty, které jsou také poměrně účinně. Nejsou však samo spásné. V případě, že budete sice používat chemii, ale nebudete se starat o odstraňování pevných nečistot, které mohou plavat na hladině, nebo se přilepit ke stěnám či dnu, budete muset požívat čím dál tím vyšší koncentraci, což se nejen prodraží, ale rovněž se zvýší riziko vedlejších účinků. To platí hlavně u chlóru. Nečistoty na hladině pravidelně odstraňujte pomocí síťky, na špínu na stěnách a dně pak použijte speciální bazénový vysavač.
dívka u bazénu

Připlaťte si

Bazénový vysavač nemusí být vůbec drahý, ale nadřete se. Manuální verze totiž nebývají, co se týče ovládání příliš přívětivé a člověk se tak musí většinu práce obstarat sám. U malých bazénů je to ještě vcelku v pohodě, ale jste-li majiteli větší vodní plochy, než se vám podaří ji vyčistit, upadnou vám ruce a bude vás to navíc stát moře volného času. I to je důvod, proč je lepší nešetřit a v tomto případě sáhnout po opravdové kvalitě ve formě automatického bazénového vysavače .
sezení ve vodě

Samostatný stroj

Automatické vysavače jsou sice mnohem draží než jejich manuální kolegové, ale na druhou stranu dokáží pracovat v podstatě samostatně. Stačí jen zapnout a nechat dělat co mají. Na rozdíl od poloautomatických strojů dokáží dno i stěny bazénu vyčistit opravdu důkladně a poměrně rychle. Tyto pozitivní stránky jsou však vykoupeny vysokou cenou, která se může vyšplhat i nad dvacet tisíc. Chcete-li však mít bazén v naprostém pořádku a užívat si letní koupání bez rizika, bez větší investice se to neobjede.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Categories: Zboží