Pro nákup v dnešní době už nemusíme dělat vůbec nic. Běžné tržnice nahradily online eshopy. Výhodou internetového prostředí je nejen možnost si danou věc koupit rychle, ale hlavně získat potřebné informace. Je to tedy spíše než svět věcí, svět informací. Existuje mnoho srovnávačů, které nám najdou na základě našich požadavků ten nejvýhodnější produkt a usnadní nám tedy nudné a zdlouhavé hledání.
mobil a tužka na sešitě
To je ovšem problém pro prodejce ti se musí o to víc snažit, jak prezentovat svůj produkt a ukázat tak to nejlepší ze svého portfolia. Dnešní zákazník je velice náročný. Ví, že svět je plný podobných produktů a on si může pouze vybírat. Tudíž firmy uměle snižují cenu až na úroveň výrobních nákladů jen aby si získali zákazníka na svou stranu.
věci ženy
Na internetu si můžeme objednat už opravdu cokoliv. Minimálně na tuzemském trhu byl trend spíše prodeje elektroniky, oblečení nebo třeba nábytku. Poslední dobou však prodejci začínají zacházet již opravdu do extrémů. Dnes tedy nakoupíme nejen věci delšího užitku, ale také produkty okamžité spotřeby. Jde hlavně o běžné denní nákupy jako jsou potraviny nebo pití. Člověk se schopen si do obchodu dojít sám a tato služba je tak vhodná spíše pro nemohoucí osoby.
Problémem je, že se jedná o určité lákadlo. Každý uživatel internetu má za zvýhodněnou cenu šanci získat potraviny a ušetřit si tak spoustu denních nákupů. Což může vést k lenosti, ale kam až tento trend povede. Možná postupem času už nebudeme muset chodit nikam a úplně zakrníme. To by mohla být škoda a léta evoluce by tak mohla přijít vniveč. Člověk si tak sám, možná neúmyslně škodí a zachází až do extrémů pohodlnosti.
Na internetu však nejsou věci ani předražené. Díky vlivu čínských internetových obchodů jako je Ebay nebo AliExpress si můžeme koupit věci za hodnotu výrobních nákladů. To samozřejmě škodí tuzemskému trhu, který s tak nízkými cenami nemá absolutní šanci nějak bojovat.

Categories: Zboží