Informace pochází z nejmenovaného ruského serveru. Kdo chce a umí, dohledá si. Firma Apple již ceny zvedla jednou, a to nenápadně v říjnu loňského roku (2018). Nešlo o nijak horentní částky, ale pokud se znásobí počtem prodaných výrobků, tak hned ta čísla vypadají naprosto jinak.
V průměru půjde o dvě procenta. Proč? No samozřejmě, že je v tom známé „hamty, hamty“ a zisk za jakoukoli cenu.
blogger s mobilem u pc
Ale tentokrát se v tom pravděpodobně odráží nové, dvaceti procentní DPH, které začíná platit od prvního ledna letošního roku (2019). Stále se bavíme jen o Rusku.
Nu a nyní přichází zajímavost, se kterou jsem se ještě nesetkal. Ceny jsou totiž zvednuté jen na domácím serveru, na jiných jsou ceny „staré“. Netuším, jak je to možné a proč tomu tak je. Pokud tedy zákazník chodí na tyto weby, tak si může koupit zboží ještě v levnější verzi.
Jako příklad jsem zvolil mobil iPhone XS 64 GB. Na jednom webu jej koupíte za 87 990 rublů a na druhém již za 89 481 rublů. Mimochodem, u nás se dá sehnat oficiálně týž výrobek za 23 890 korun českých. Ovšem hned vedle je i verze zlatá za 29 990 korun. Docela šok.
Jako druhý příklad již jen stručně volím Apple hodinky řady 4 (40 mm). Jedna cena je 31 990 rublů a ta druhá 32 532. Velikost rozdílu píši jen v číslech, zda je to pro někoho hodně či málo ponechávám na úvaze čtenáře samotného.
skleněná jablka
Já osobně bych celou kauzu vyložil jednoduše. Prostě na domácím serveru zapomněli ceny přepsat a je to. Zasáhl lidský faktor. Jenže dnes už je hodně dlouho po začátku roku (8.1.2019) a ceny tam stále jsou. Možná mají pracovníci dovolenou. Zaslouženou.
Bylo by možná zajímavé sledovat, jak se budou ceny měnit dále, a zjistit, zda nejde jen o doprodej. Protože pak zcela jistě k nápravě dojde. Kdy to ovšem bude, to ví asi jen pracovníci výše jmenované firmy a ti to zajisté jen tak někomu neprozradí, pokud k tomu nebude ten správný čas. A správný pokyn shora, pochopitelně. Snad to bude brzy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Categories: Www