Kdyby více lidí obchodovalo s komoditami, bylo by nám všem lépe. Nebo ne? To je otázka, kterou si pokládá každá ekonomika, než jde spát. Přeci jen je motorem dobré ekonomiky, pokud všechno tak nějak dobře šlape – aby všechno šlapalo, jak má (aby se mohlo s čím obchodovat), je třeba, aby se pěkně všichni tak nějak rozdělili do nejrůznějších odvětví. Ten do zemědělství, ten do finančnictví. Ani jedno však nemá vliv na to, že by spousta lidí mohla svůj nashromážděný kapitál investovat do své budoucnosti. Samozřejmě, svět financí je vrtkavý a může se stát, že se vám dařit moc nebude. Nikde se však nepíše, že byste měli zanevřít na veškeré své šance budovat si stálý pasivní příjem, byť pracujete přes den jako farmář.
noviny a tužka.jpg

Předčasný důchod není dále jenom snem

Kdo by nechtěl jít do předčasného důchodu o nějakých těch deset let dříve, že ano? Skoro všichni. Zvláště mladší generaci vyhlídky na to, že budou muset pracovat do sedmdesáti, moc nelákají. Proto je důležité, abychom všichni nejen spořili na staří skrze nejrůznější spoření a programy aprobované státem, ale také budovali vlastní příjem, který dneska lze vybudovat velmi snadno. Jen si vezměte P2P půjčky – lidé si budou půjčovat, dokud bude stát civilizace. A to je přesně to, co chceme. Stálý příjem, který odolá zubu času dobře a ještě vám něco zbyde. A nikdo neříká, že to nejde i s malými částkami. Pokud budete alespoň tisíc korun odkládat bokem ještě na pasivní příjem, můžete za několik let „dostávat“ zpátky. A za deset let už nebudete muset vůbec přidávat vlastní kapitál, pouze budete reinvestovat, dokud se vám nebude výsledný „výdělek“ líbit. Potom si můžete každoměsíční výslužku nechat a vydělávat dál ze základu.
kovové a papírové peníze.jpg

Nikdy není pozdě

Zvláště mladí lidé by měli využít toho, že investují „kolik chtějí“ a kdy. Pokud máte menší příjem, vždycky můžete počkat na narozeniny nebo Vánoce, kdy většinou lidé dávají něco bokem jako dárek. A tohle všechno (ten bonus) můžete investovat.


Categories: