Až příliš často si můžeme všimnout, jak závislí jsme na nejrůznějších tištěných materiálech. I když se tu všude mluví o potřebě chránit přírodu a její zdroje, i když se značná část našich životů přesunula do virtuálního prostoru, bez něčeho na papíře se prostě ne a ne obejít. A dokonce se zdá – a možná také nezdá – že je toho vytištěného potřeba víc a víc. Máme tu přece tolik všelijakých dokumentů, smluv, potvrzení, letáků, plakátů, brožur, knih, fotografií a podobně!
výtisky v čínštině
A když se na tento sortiment zahledíme, nejednou si všimneme, že není jeden výtisk jako druhý. A to nejen co se obsahu týká. Jsou tu jak vysoce kvalitně vytištěné výtvory, tak i cosi, čím se autor zrovna moc pyšnit nemůže, ba za co by se měl spíše stydět.
Ovšem stud tu není na místě. Daleko spíše než stydět se by se měl někdo takový zamyslet nad tím, proč vytvořil to, co vytvořil, proč to nesvedl lépe. A zamyslí-li se skutečně a vyloučí coby viníka jak tiskárnu, tak použitý papír, vyjde mu, že bude zřejmě na vině náplň do tiskárny.
Bingo!
Ano, jsou to právě tonery, cartridge a inkousty, jejichž význam pro kvalitu tisku nejednou nedoceňujeme a ono se nám to posléze vymstí v podobě nedokonalých výtvorů.
vytištěné plakáty
Kdo zvolí tu správnou a dokonalou náplň do tiskárny, pocházející od známého výrobce a originální či kompatibilní s tiskárnou, má jistotu té nejlépe odvedené práce, jakou si jen lze představit. Někdo, kdo používá třeba Brother DCP 1512E toner, si nemůže svá díla vynachválit.
A naopak – kdo vsadí na náplň pochybného původu a kvality, nejednou nemá důvod se svými výtvory pyšnit. A nejen to. Nekvalitní náplň totiž současně nevydrží ani zdaleka tak dlouho, nenatiskne se toho s ní tolik, a její možný negativní dopad na životnost tiskárny je kapitolou sám o sobě.
A proto sázejte jen na kvalitu. Vyplatí se vám to.

Categories: Zboží