Retro styl nás vtahuje do doby, kdy lidé měli k sobě blíž, i když nebyli obklopeni moderní technikou a telekomunikačními prostředky. Více se scházeli a byli v kontaktu fyzicky, což je mnohem silnější vjem, nežli e-mailová zpráva nebo zveřejněná prezentace na sociálních sítích. Mnozí z nás si tuto pravdu uvědomují a snaží se obklopit věcmi, které tuto dobu připomínají.

retro předměty

Retro noční stolek – noční stolky a dvojlůžka bývají v ložnicích vděčným tématem pro realizaci retro stylu. Ložnice by totiž měly být velmi vzdušné, s minimem nábytku, a právě sem se hodí nábytek z masivního dřeva, zhotovený s láskou a precizním způsobem. Ložnice je také místo, kam chodíme relaxovat, odpočívat, nabírat sílu a regenerovat organismus a mimo jiné se i milovat. Při milování, kdy se sexuální energie pojí s láskou a citem, také velmi citlivě registrujeme prostředí kolem sebe, a tak se vyplatí mít v ložnici i něco pohledného, co nás oslovuje, tedy kromě milujícího partnera a vkusného nábytku i vzrostlé pokojové rostliny.

retro styl

Zkušenosti z minulosti – mnozí pamětníci by vám jistě dovedli vyprávět, co zažili na vlastní kůži v době, kdy se v domácnostech začalo usídlovat plastové nádobí a z kuchyní houfně mizely porcelán i keramika. V 60. letech bylo zkrátka v módě nabírat polévku z plastového talíře a pít limonádu z plastového kelímku. Ve filmu „Pelíšky“ je tento trend humorným stylem naznačen. O deset, dvacet let později se však móda plastů zcela vytratila a kdo měl doma staré porcelánové hrnečky a talířky po prarodičích, byť poškrábané a potlučené, vyvažovaly se zlatem. Již tehdy se dalo hovořit o retro stylu, a to se teprve psala osmdesátá a devadesátá léta. Dnes je situace velmi podobná, takže se nelze divit, že si lidé pořizují nábytek, který plastické hmoty (např. dřevotřísku) odsouvá do ústraní, a vyzdvihuje retro styl v masivním dřevu.

Retro v textilu – retro se může objevit i v odívání, jako příklad můžeme uvést kalhoty do zvonu, které byly moderní na konci 70. let minulého století, a znovu se jako hit prosadily v době kolem roku 2006. A co se objeví v módě za pár let? Nechme se překvapit. Anebo se sami aktivně zapojme do tvorby a podpořme retro styl, který nás tak naplňuje.

Categories: Zboží