Jednoduše by se dala popsat jako kombinace účelového a neúčelového hypotečního úvěru. To znamená, že finance takto získané můžete využít prakticky na cokoli. Stejně jako jiné druhy půjček i tato slibuje klientům, kteří si ji vyberou, něco navíc. V tomto případě úžasné úroky. Je to ale pravda? Je opravdu tak výhodná, tak se na první pohled zdá?
 halloweenská výzdoba

Co můžete očekávat?

Na našem peněžním trhu najdete spoustu možností, jak sehnat od banky peníze. Máte k dispozici spotřebitelské půjčky, běžné i netradiční formy hypotéky, kterou je například americká hypotéka. A samozřejmě mnoho dalšího. Spotřebitelská varianta je nejběžnější v případě, že si chcete půjčit na dovolenou, svatbu nebo dárky k Vánocům. Úroky tam ale nejpříznivější nejsou. Jak je to u australské?
 
Hlavním, marketingovým tahákem je to, že čím víc si půjčíte, tím nižší úroky máte. To vypadá krásně, ale tak růžové to není. Maximální sleva je ovšem zafixovaná, a to hodnotou 0,4 procent. Když zažádáte o částku do 70 procent potřebné hodnoty, neplatíte žádné poplatky. V případě úvěru do 85 procent zástavní hodnoty nemovitosti musíte uhradit poplatek 2 900 Kč.
 klíče s karabinou

Záleží, na co peníze potřebujete

Tento typ úvěru se může hodně vyplatit. Ale také prodražit. Hodně záleží na tom, jaké plány s financemi máte. Proč? Pokud si chcete pořídit vlastní nemovitost, tak to není nejvhodnější možnost. Jde totiž rozhodně o dražší typ, než jsou ty běžné.
 
Na druhou stranu se ale jedná o nejlevnější variantu pro ty, kteří by chtěli spotřebitelský úvěr. Spotřebitelské varianty mají skutečně vysoké úrokové sazby, tedy s výjimkou peněz poskytnutých společností Zonky, kde lidé půjčují lidem. Tam jsou úroky nižší.
 

Další výhody

Obrovským pozitivem je právě fakt, že jde o neúčelovou variantu. Můžete si tak požádat o finance na nový rodinný domek a zároveň ho i vybavit. To se vyplatí víc než podepsat dvě různé smlouvy, případně ještě u dvou různých bank. Zajistěte si peníze z jednoho zdroje a můžete ještě ušetřit

Categories: