Hodně lidí si myslí, že když se jim narodí dítě, bude překážka skoro ve všem. Že už se dva lidé nebudou tak milovat jako dříve, že už nebudou moci dělat aktivity, které dělali doteď, že jim to vezme hodně peněz, že se nevyspí a že nebudou mít čas. Lidé si hledají důvody, proč nemít děti čím dál více a zkrátka se stává, že děti opravdu nemají. Což je samozřejmě každého věc a není to nic špatného, ale ty důvody nedávají smysl. Lidé posledních generací mají děti méně a méně, protože se právě bojí toho, že jim děti zkazí například kariéru a vztah, to jsou ty nejčastější obavy, které lidi trápí.

dítě

Také lidi trápí finance, kterých v poslední době není moc a lidé si je raději utratí za sebe, než například za dítě, které potřebuje plno věcí, jednou z nich je například lehký sportovní kočárek nebo různé oblečení a nábytek. Lidé za tím vidí, že to bude stát hodně peněz a neberou dítě jako něco skvělého, spíše by to brali jako takovou povinnost, která jim ničí život. Tak to ale není. Náš svět potřebuje, aby lidé rodili děti, i když se to na první pohled nemusí zdát. Na světě je hodně lidí, to je pravda, na druhou stranu jich je hodně v chudých státech, kde většina z nich nemá ani na jídlo, takže není zas tak velká šance na přežití. Proto bychom my měli mít děti, abychom alespoň my utvářeli budoucnost tohoto světa a nechali inteligentní zabezpečené lidi řídit tento svět. Navíc v našem státě je víc starých lidí než těch mladých, tak také hlavně proto.

rodina

Dítě tedy není překážkou, ba naopak spojuje lidi k sobě. Hodně lidí říká, že jakmile se jim narodí dítě, jejich vztah je čistší a mají společnou řeč, kterou je právě to dítě. Spojí je to dohromady, protože právě to dítě je důvod, proč musí táhnout za jeden provaz, aby mu neuškodili, a lidé si to dost uvědomují, to se opravdu nemusíte bát. Mít dítě je naopak velká radost.

Categories: Podnikání