Dnešní doba si vyžaduje svoje oběti. Lidé si zvykli chodit nakupovat do supermarketů, kde mají veškerý sortiment na dosah ruky. Zpočátku se dá říci, že nás lákala i cena produktů, jelikož se dalo nakoupit za podstatně slušné ceny nebo rozhodně levněji, než u soukromníků. Dopad to mělo katastrofální. Mnoho malým firem muselo skončit a živnostníci uzavírali svoje živnosti. To samé ale přichází i do autobazarů.
obchodník s auty
Opět malí živnostníci nejsou schopni poskytnout komfort prodeje, jako se s tím setkáme u velkých autobazarů. Doba, kdy se totiž platilo za ojeté auto hotově, je pryč, nyní nastupuje úplně jiný trend. Díky tlaku zákazníků menší prodejci končí. Kdo má ještě odvahu a touhu pokračovat, tak musí investovat a to ne malé částky. Nabízet přímo nadstandardní služby a především levné financování. Služby se pak vyrovnávají tak, jako bychom si šli koupit nové auto. Občas se to bohužel neliší ani v cenových relacích a kdo situaci na trhu nesleduje, tak ať raději zůstane v nevědomosti. Mnohdy se totiž za stejnou cenu zakoupí nový předváděcí vůz.
dohoda o autě
Jaká je dnešní představa zákazníka?
·         Žádná akontace – to znamená, že nechce pokládat žádnou větší zálohu v podobě desítek procent z ceny automobilu. Je pravdou, že pak další půjčená částka by byla nižší, ale na to se moc nehraje.
·         Měsíční splátky – to je přesně to, o co jde. Auto si odvezu, nebudu platit žádnou akontaci a splácet budu měsíčně nějakou částku úvěrové společnosti, která bude ochotná mi auto zaplatit. Možná je to tak pohodlné, ale když bychom byli v obraze, tak bychom si spočetli, kolik vlastně nás drobeček bude doopravdy stát. Ku podivu se dostaneme možná na dvojnásobnou cenu.
červný mercedes-benz
·         Operační leasing – novinka, která je velmi rozšířená a začíná být čím díl tím více rozšířenější. Ve svých začátcích sloužil pouze pro soukromé účely, ale je o něj poměrně velký zájem, tudíž se již nemusí obávat ani firmy nebo soukromní podnikatelé obrátit na výrobce nebo prodejce nových automobilů. Tím by se mohla situace i obrátit a pak by zůstala i budoucnost velkých autobazarů ohrožena, alespoň v prvních letech. Později by pak již nabízely pouze novější typy vozidel.
 

Categories: Finance