Některé herecké hvězdy mají doslova jepičí život. Zazáří v jednom nebo dvou filmech a pak zhasnou. Ti silnější se s tím smíří a otevřou ve svém životě jiné dveře a ti slabší celý zbytek života věnují navazování na svou předešlou kariéru. ·        Tyto starosti rozhodně neměla jedna slavná herečka, které příroda sice nedala oslnivě krásnou tvář, ale spíše zajímavý vzhled a rozhodně velkou dávku talentu.
fotky herců
·        Její tvář působila chladně a odtažitě.
A přesně taková prý byla Marlene Dietrich i ve svém soukromí. Příliš ji prý nezajímala ani její dcera. Určitým způsobem byla Marlene Dietrich spojená i s naší republikou. Její sláva přišla s rolí ve filmu „Já líbám ručku vám, madam“. Tento snímek natočila ještě v Německu, roku 1928. Bylo jí sedmadvacet a už na ni čekal Hollywood. Tam emigrovala o pět let později a za dalších šest let se stala americkou občankou.
·        A jak byla spojená s Českou republikou?
–         Zmíněný film, který ji v Německu nasměroval na vrchol, natočila s režisérem Robertem Landem, který pocházel z Kroměříže.
–         Jejím manželem se stal rodák z Ústí nad Labem, Rudolf Sieber. Ten jí pomohl k jejím slavným rolím.
filmová klapka a pás

Chtěla zlikvidovat Hitlera

Hvězdou první velikosti se stala díky filmu „Modrý anděl“, který natočila s režisérem Sternbergem. V tu chvíli si jí všiml zmíněný Hollywood a Dietrich mohla započít svou dlouhou cestu světovým filmem.
·        Pokud bychom se vrátili k politice, Marlene Dietrich i její další manžel byli zarytími antifašisty.
·        Filmová hvězda prý dokonce přemýšlela i o tom, jak by se mohl nechat zlikvidovat sám Adolf Hitler.
·        Prý ho chtěla svádět a ve vhodnou dobu zavraždit.
–         Kdo ví.
Jisté však je, že roku 1941 vstoupila do americké armády, kde jí byla propůjčena hodnost kapitánky. A co bylo jejím bojovým úkolem? Bavit přítomné vojáky svým zpěvem a vystoupeními. Také fungovala jako tlumočnice.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Categories: Kultura