V roce 2004 pražské Národní muzeum iniciovalo první Pražskou muzejní noc. Tyto muzejní noci probíhaly již několik let v jiných evropských městech a Národní muzeum se rozhodlo připojit k této stále oblíbenější akci.
Nočním návštěvníkům jsou nabízeny prohlídky stálých expozic, zajímavé výstavy spolu s kulturními doprovodnými akcemi. Lidé se setkávají pod rouškou noci, taková prohlídka má své neopakovatelné kouzlo a odrostlejším dětem dovede nachystat nezapomenutelný zážitek. Muzea nabízejí noční prohlídky spolu s průvodci v historických kostýmech, šermíři se utkávají v zápasech, bývá k vidění i tradiční ohňová show, jarmarky. To vše v za nočního svitu získává mnohem větší kouzlo.
dívka v galerii
Právě proto se Muzejní noci rozšířily i na ostatní města naší republiky, neboť neobvyklé akce v neobvyklou dobu získávaly stále na popularitě. Vznikl celorepublikový Festival muzejních nocí a o organizaci se stará Asociace muzeí a galerií České republiky a garantem je Ministerstvo kultury a Národní muzeum.
Nemějte obavy, že svátek trvá jen jeden jediný den, nikoliv, 17. května odstartuje a trvá až do 8. června, takže můžete stihnout spoustu návštěv. Jen si vybrat, co vás a vaše děti bude zajímat, zda stálé výstavy a galerie či něco akčnějšího.  Muzea a galerie pořádají mezi jinými např. zábavné večery, kde jsou k vidění skupiny historického šermu, výtvarné dílny pro děti, pohádkové stezky, výstavy panenek, komentované prohlídky průvodci v historických kostýmech a spoustu dalších překvapení.
světla luceren
Každým rokem se k akci připojuje stále více galerií a muzeí a festival se stává ojedinělou kulturní akci, která získává na oblibě. Zjistěte si, zda i vaše město či městečko poblíž vašeho bydliště se zapojilo do akce Muzejní noci. Anebo, pokud vás nabídka muzejní noci zaujme ve vzdálenějším městě, udělejte si tam s dětmi výlet, zajistěte přespání a druhý den dopoledne si příjemné zážitky prodlužte návštěvou zoo parku, botanické zahrady nebo i kdyby „jen“ rodinným výletem do přírody.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Categories: Kultura