Pochod Praha-Prčice

Možná si vybavíte legendární skladbu od Ivana Mládka, to ještě z doby, kdy masové pochody z hlavního města směrem do krajiny přezdívané Česká Sibiř lákaly desetitisíce lidí v širokém věkovém rozpětí. Po pádu železné opony však tato tradice trávení volného času nezanikla. I když si dnes vozíme zadnici častěji v autě, namísto abychom chodili pěšky, přece jen se vydáváme s batohy a batůžky na zádech do přírody. Tradice pěších pochodů se v Česku zakořenila velmi hluboce a mnozí cizinci něco takového považují spíše za raritu. Velmi oblíbené jsou již několik desítek let i noční pochody, nejčastěji výstupy na nějaký vrchol s dobrým výhledem. Tím je kupříkladu i pravidelný výstup na Milešovku v Českém středohoří.
venkovní dobrodružství

Akvaristika

Češi jsou proslulými akvaristy, dokonce patříme ke světové špičce, a to nejen v samotném chovu akvarijních rybek nejrůznějších druhů, ale i odchovu – rozmnožování. Mít doma akvárium bylo poměrně běžné v domácnostech za socialismu, tehdy to byla jedna z mála zábavných činností, které bylo možné provozovat v poklidu domova. Ovšem takový pohled v podvečer na osvětlenou nádrž plnou razbor klínoskvrnných, do červena vybarvených mečovek, nebo zářivých neonek, či pavích ok, to vás zahřeje na duši mnohem víc, než fotky na notebooku nebo displej chytrého telefonu.
kotě u akvária

Hudba a styl country

Někteří lidé z měst, kteří v průběhu týdne odtud ani nevytáhnou paty a setrvávají v tom chaosu a smogu, zřejmě vůbec netuší, čím se Češi na venkově baví. Nemusí to být jen medializované cyklostezky, turistické cíle dle doporučení některých serverů, ale docela obyčejný trampský potlach v nějaké osadě.
kytaristka na louce
Patří k tomu i styl folk a country. Ve světě je country hudba rozšířená, v každé zemi najdete zhruba dvacet, třicet kapel, ale v Česku jich pravidelně vystupuje několik tisíc. A dokonce podle posledních mediálních průzkumů, jedna z nejoblíbenějších rozhlasových stanic je právě Country Rádio.

Categories: Zábava