Představme si, že jsme ještě žáci například na základní škole a blíží se nám úplně poslední den před velkými letními prázdninami. Většina z nás si již jen představuje, jak zahodí o prázdninách úplně všechno za hlavu a bude si jen bezstarostně užívat. Bohužel to takto úplně často pro všechny nemusí dopadnout.

slunce nad mořem

Úplně volné prázdniny, kdy se nemusíme o nic starat, zažívají většinou ti mladší, kteří jsou zatím pouze na prvním stupni základní školy. Jelikož jsou mladí, nemusí v podstatě vůbec nic řešit, školu mají na dva měsíce vyřešenou a mohou si užívat venku či doma u počítače s přáteli a o prázdninách si odjet s rodiči na krásnou dovolenou k moři. Pak tu jsou ale ti starší z nás, kteří již o prázdninách začínají řešit peníze, proto nastupují na různé brigády. Brigády si většinou takovíto lidé berou na měsíc, aby si jeden měsíc mohli užívat a druhý pracovat.
Nejčastějším zabavením při dvouměsíčním volnu jsou právě dovolené s rodiči či přáteli anebo právě brigády. V dnešní době není takový problém nějakou brigádu sehnat, avšak nám nemusí úplně pokaždé vyhovovat.
Letní prázdniny jsou ale také velmi vhodné k tomu, abychom poznali nové lidi, jelikož často jezdíme na nová místa, kde jsme nikdy nebyli, a i prostou náhodou můžeme narazit na nové přátele či budoucí lásku.

Již jsem zmiňoval, že pro někoho jsou prázdniny příjemné a pro někoho úplně naopak. Jsou mezi námi tací, kteří se na prázdniny těší celý školní rok a nemohou se dočkat, až jim skončí vyučování. Avšak naopak jsou tu i lidé, kteří se na prázdniny vůbec netěší. To bývá často právě z důvodu, že o prázdninách nemají nic na práci a všichni jejich přátelé jsou na dovolených s rodinou, tudíž se celé prázdniny nudí.
židle na lavicích

Každý bychom si měli zařídit letní prázdniny podle sebe, aby nám vyhovovaly a abychom se při nich nejlépe ani chvilku nenudili.

A co Vy? Již víte, co chcete dělat o prázdninách?

Categories: Zábava