Pokud máte rádi vítr ve vlasech a s oblibou se vydáváte na neznámá místa, je pro vás moderní Itálie doslova jako stvořená. Můžete se ale podívat i tam, kde to znáte, tedy alespoň z fotografií nebo také různých dokumentů na televizních obrazovkách. Návštěva Benátek znamená romantiku, ale také spoustu loděk. Ano, toto město stojí doslova na vodě, a pokud se chcete dostat z bodu A do bodu B, je více než pravděpodobné, že budete muset vkročit i do gondoly nebo vaporetta, což je takový roztomilý vodní parník. Samozřejmě ale pozor na to, že se mohou odlišovat i cenovou hladinou.

benátky

V tomhle městě se pořád něco děje

Vybavte si filmy, co se odehrávají právě zde. Samozřejmě, i příběhy Giacoma Casanovy vycházejí právě z města, které sluje Benátky. Karneval a masky, ale také vyhlídka z nejvyššího bodu chrámu svatého Marka. Doba, kdy benátský lídr vládl polovině středomořského prostoru, je už sice pryč, ale stavby zůstávají a zub času na ně opravdu nemá. Připomínkou někdejší slávy je i Dóžecí palác, jenž dnes hostí velké muzeum. Můžeme ještě pokračovat, kdo má rád sakrální skvosty, určitě se na první pohled zamiluje. Kostel Santa Maria della Salute vznikl v době baroka, když ustoupila morová nákaza a vděční obyvatelé děkovali vyšší moci.

lido

Chcete opravdu poznat zdejší kraj? Potom si musíte udělat výlet na ostrov Murano, jenž je proslulý výrobou prvoligového skla. Dóže měl skvělý nápad situovat tuto hořlavou záležitost mimo město, někam, kde by případný požár nenapáchal nezvratné škody pro benátskou ekonomiku. Nedaleký ostrov Burano pak je rájem kočičin a také domečků, co jsou barevné jako duha. Pokud se však radši projdete po písečné pláži, jimiž je ostatně Itálie pověstná, nabízí se Lido di Jesolo. Jemňoučký písek a čisté moře, tak, že může závidět i leckterá vyhlášená středomořská destinace. Chcete se potápět? Proč ne, i tahle zábava je turistům plně k dispozici!

Categories: Cestování