Zpěvák Pavol Habera nám všem ve svém hitu „Reklama na ticho“ připomněl, jak zásadní vliv má na náš život hluk, který nás provází skoro na každém kroku, hlavně ve městech. Stačí se zaposlouchat do jeho slov, jež tento jev vystihují velice trefně. Naštěstí nemusíme „dostat ticho jen pod rukou“, nádherné ticho z horských hřebenů si můžeme vychutnat na řadě míst a my bychom vám rádi připomněli jedno z nich – Krkonošský národní park.

pohled na Sněžku

Vydat se tam můžete třeba s pronajatou dodávkou, pronájmy vozů se některým lidem vyplatí více, než přímé vlastnictví vozidla, zkrátka si vypůjčíte osobní vozidlo, dodávku nebo nákladní automobil, aniž byste stále investovali do povinného ručení, dálničních známek, servisních prohlídek, provozních kapalin a náhradních dílů.

Jízda s dodávkou má svá plus – řidič mívá větší přehled na silnici díky vysoko položenému sedadlu nad vozovkou, spolujezdci mají větší prostor kolem sebe, nemají tak skrčené nohy, tedy jízdní komfort je vyšší, než u malých osobních aut.

Krkonošské panorama

Krkonošský národní park – výprava do ticha

Výpravu do ticha s dodávkou z půjčovny dodávek v Praze rentcarservice.cz můžete pojmout jako léčebnou proceduru, možná si to neuvědomujete, ale hluk (i ten v městských ulicích) má přímý vliv na buněčnou regeneraci, výrazně urychluje stárnutí, degeneraci organismu, oslabuje imunitu a trávení a správnou funkci nervové soustavy a mozku. Naplánujte svou dovolenou raději někam daleko od civilizace, nejlépe do vyšších poloh. Krkonoše se k tomu přímo nabízí, doporučit vám můžeme Rokytnici nad Jizerou, toto letovisko nebývá přelidněné, v létě si tu snadno zajistíte ubytování v soukromí, dodávku zaparkujete na privátním parkovišti a můžete se odtud vydat lanovkou na Lysou horu a odtud pak klidovým územím Národního parku k prameni Labe a Labské boudě.

Je tu skutečně krásně, opravdový balzám na duši a třeba si tu připomenete jednu z nejmilovanějších žen v celé Evropě, Libuši Šafránkovou, která tu natáčela se svým manželem film Svatební cesta do Jiljí.

Categories: Podnikání