Léto přímo vyzývá k tomu, abychom si koupili a napustili bazén doma na zahradě a užili si každičký den, kdy svítí sluníčko. Ať už přes týden nebo o víkendu, každičkou volnou chvíli si v hezkém letním počastí můžeme v bazénu užít. Jenomže víme, jak se starat o vodu v bazénu, aby nám postupem času nezežloutla nebo nezhnědla, či aby se v ní nezačaly tvořit nepěkné řasy nebo sinice na stěnách či na dně? Právě proto je tak nesmírně důležité používat speciální přípravky na „očistu“ vody, protože i voda se časem může zkazit, zejména v případě, že ji máme napuštěnou doma na zahradě, kam na hladinu dopadají sluneční paprsky, do vody se dostává prach, špína či drobné nečistoty z okolí a to všechno podporuje množení řas, sinic či bujení dalších negativních projevů.

bazén pes

Právě kvůli tomu je tak důležité, abychom používali speciální přípravky, které často najdete pod názvy chemie do bazénu https://www.chlorito.cz/.

Touto „chemií“ se myslí jak chlorové či jiné tablety, které se hodí do jakéhokoliv typu bazénu, tak i tekuté přípravky, které můžete používat dle návodu na obalu naprosto libovolně.

Existují samozřejmě také ne chlorované přípravky, jako jsou kyslíkové tablety. Přidávat do vody můžete také mořskou sůl, která vodu udrží v optimálních podmínkách.

voda slunce

Některé typy tablet obsahují hned několik účinných složek, které vám vodu nejenom udržují zázračně čistou a krásně průzračnou, ale také z hygienického hlediska „zdravou“. Díky chloru se ve vodě nepodpoří rozvoj choroboplodných zárodků ani bakterií. Navíc tyto přípravky likvidují také zárodky řas a sinic, hubí vznikající bujení. Udržují optimální hodnoty pH vody, což je také potřeba hlídat a občas, v létě nejenom občas, ale klidně častěji, je potřeba tuto hodnotu pravidelně kontrolovat. PH má totiž vliv i na naši pokožku.

Všechny tyto přínosy nám pomáhají udržet vodu čistou a v optimálních podmínkách, takže si můžeme užívat vodních radovánek či velkou dávku relaxování každičký den.

Categories: Zboží