Možná jste už o ní slyšeli, ale možná také ne. Nemusí mít nikdo strach, že by šlo o skutečnou těžbu ta naopak stále více upadá a fosilní paliva se velice brzy můžou stát pouze minulostí. Dnes je ovšem řeč o těžbě virtuální měny. S tou se setkal snad každý z nás nebo o ní alespoň slyšel. Může za to zřejmě velký boom, který vyvolal právě bitcoin.
podnikatel v kanceláři


Jde o nejvíce zpopularizovanou virtuální měnu a je tak překrásnou ukázkou toho, jak můžeme zbohatnou právě na investicí na burze a více volatilních trzích. Šlo zde o velice vysoký risk, ale ti co do něj šli se rozhodně vyplatil. Je však jasné, že většina z těchto lidí měla pečlivě spočítané prognózy, jak dlouho se bude tato měna držet a kdy zase opadne.


Nejprve je však zapotřebí definovat co to vůbec ten blockchain je a proč je tak úžasný. Nazvat ho úžasný můžeme z pohledu nějakého buřiče nebo anarchisty. Protože jak se vláda snaží všechno vyrovnat a centralizovat tak úkolem této měny a její idejí je právě decentralizace. Jeho úkolem je odprostit danou měnu od vlivu stát, bank a jiných institucí, které na hodnotu a vývoj měny působí. V tom hraje klíčovou roli právě mining virtuální měny.


O co tedy jde? Je to velice jednoduché bitcoin a jiné měny podobného rázu využívají k emisi další kousků měny právě počítače běžných uživatelů. Tyto počítače musí mít určitá specifika, zejména tak kvalitní procesor, který utáhne program, který právě těžbu spouští.
železniční trať


Toho jsou si výrobci procesorů vědomi, a proto také cenu u daných typů čipů navýšili. Výhodou pro minera je ta, že za to, že jeho počítač byl využit na emisi další měny mu jsou poskytnuty určité provize. Nejde o velké částky, ale pokud vezmeme v úvahu hodnotu bitcoinu nebo etherea nejedná se zrovna o malé částky.


Nemusíme být extra znalí nebo extra výkonní. Na internetu najdeme spoustu návodů, jak s miningem začít. Problémem však je, že takových jedinců, kteří chtějí získat peníze bez námahy je celá řada.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Categories: Finance