Když je venku tma nebo jiná situace, při níž není dobře vidět, je nasnadě, že bychom si měli dávat větší pozor na to, co se kolem nás děje. V temných uličkách, kde to zavání kriminalitou, stejně jako na docela normálních silnicích, kde také může nejeden hravě přijít k úhoně.

 brzdové světlo

Představte si, jak to vypadá, když jedete autem dejme tomu uprostřed noci. Kolem vás není vidět pomalu ani na krok a vy jste tak odkázáni výhradně na to, co se vám zjevuje v oněch dvou kuželech světla, jež před vámi prořezávají temnotu díky reflektorům vašeho vozu. Schází vám periferní vidění, takže musíte být připraveni i na to, že se vám před vozem nečekaně objeví překážka, že vám do cesty vstoupí někdo nebo něco, o kom nebo čem jste do poslední chvíle neměli ani tušení, protože to halila neproniknutelná tma. A najednou se vám to objevilo pomalu před nosem a vám nezbývá než prudce dupnout na brzdy nebo strhnout vůz a doufat, že to nějak dopadne.
světla auta

 

A ono to nějak dopadne. Ovšem ne vždy dobře.

 

Tím, co vás v tu chvíli dělí od katastrofy, bývají nejednou i pouhopouhé centimetry. A proto by dal člověk-řidič v takové chvíli nevím co za to, kdyby viděl hrozící nebezpečí co nejdříve. Kdyby ony jeho kužely světla byly co nejjasnější a dosahovaly pokud možno co nejdál před něj, aby měl co nejvíc času na zareagování.

 

Ovšem je smutnou pravdou, že takto smýšlí řidiči nejednou jenom v těch chvílích, kdy za tmy někam jedou. Jakmile vysvitne slunce, rozplyne se mlha anebo se i v jiném ohledu zlepší viditelnost, nejednou v mžiku „zapomínají“ na toto přání. A na to, že by s tím měli možná i něco udělat. Aby se příště už nemuseli třást za volantem strachy z toho, k čemu může dojít prakticky kdykoliv.

 

Za špatné viditelnosti by dal řidič cokoliv za to, kdyby lépe viděl; ovšem za světla pohlédne nejednou na cenovky a vybere si pro reflektory svého vozu to nejlevnější, co je k mání. Tedy všelijaké pochybné žárovičky od kdejakého pochybného dodavatele a prodejce. Protože se mu nechce „zbytečně“ platit víc, než nezbytně musí.

 

Naivní řidič se tak hloupě vyhne třeba autožárovkám Osram. Které jsou sice dokonalé, spolehlivé, ideální pro každý vůz a svému majiteli slouží k plné spokojenosti, ovšem nejsou nejlevnější. Což se zdá být jejich nedostatkem.

 

Ovšem věru jenom zdá. Protože https://www.daipa.cz/kazdy-si-vybere/ právě ze žárovek Osram. Jež zajistí řidiči, že bude vidět tak dobře, jak jenom to jde, a že bude i sám pro ostatní řidiče dobře viditelný.

 

Tyto autožárovky lze vybírat i kupovat i z pohodlí našeho domova, doručeny jsou více než rychle. A pak už je o mnoho jistější, že se člověku nic nestane. Až mu potmě někdo nebo něco vběhne či vjede přímo do cesty.

Jak být na cestě v bezpečí
3.6 (71.43%)7
Categories: Cestování