To, že děti tráví až příliš mnoho času hraním mobilních či počítačových her je poměrně známý a často probíraný nešvar. Ratolesti si na nich až příliš snadno budují závislost, případně podněcují násilí. Opomíjet nelze ani sociální sítě, které představují rovněž lákavý způsob, jak trávit čas. Mnohdy neopatrné ratolesti přitom mohou takovýmto způsobem ohrozit sebe a své soukromí, kdy zveřejňují choulostivé soukromé informace. Digitální svět zkrátka nemusí představovat nijak bezpečné místo.
radost z vítězství.jpg
Je všeobecně známo, nakolik škodlivě mohou působit na přirozený vývoj dítěte, přičemž nijak nepomáhá, že se o této tématice píše v tisku a hovoří na debatách ve školních ústavech. Klíč je vždy ve výchově a vedení, které se dítěti dostane zejména v kruhu rodinném, je proto nezbytné vést své dítě k pohybovým aktivitám, věnovat mu svůj čas a pokusit se jej nadchnout pro nějaké zdravé hobby, při němž si odpočine od zářících obrazovek a míhajících se obrazců.

Čerstvý vzduch a slunce


Rozhodně lze doporučit výběr co nejvíce vhodných venkovních aktivit, jelikož pobyt na čerstvém vzduchu a slunci je pro dítě nenahraditelný a zcela zásadní. Mezi oblíbené aktivity dětí se mohou řadit sporty jako fotbal, basketball a jízda na kole. Dozajista je vhodné, hrají-li si ratolesti v kolektivu, pak je mnohem snazší se pro danou hru nadchnout a užít si ji. Nebojte se proto pouštět své děti do parků a nechat je, ať si řádně užijí. Dětská představivost je v tomto ohledu nepřekonatelná a dozajista nalezne vhodnou hru.
chlapečci u jezírka.jpg
V případě, že počasí nepřeje pobytu venku, není nic snazšího než sáhnout po nějaké deskové hře, případně se věnovat výtvarnému umění. Právě útlý věk vašeho potomka je nejvhodnějším časem pro odhalení a podnícení nejrůznějších talentů, nejen výtvarného, ale kupříkladu i hudebního. Více než vhodná je také četba nebo činnost podněcující jemnou motoriku.

Zkuste tedy své děti oprostit od televizních obrazovek, počítačů a mobilních telefonů !


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Categories: Děti